Szülőként kockázatmentes karrierutat szeretnénk gyerekeinknek, mert egy eladó mindig talál állást, bezzeg a művészek folyton küzdenek. Miben másabb a 21. századi önmegvalósítás és miért akar minden gyerek influenszer lenni?
Szerintem maga az önmegvalósítás utáni vágy nem másabb ma sem, csak a platformok változtak. A minap megnéztük a családdal az Apáca Show 2-t. A főszereplő tinilány és az anyukája között az volt a vita tárgya, hogy tanuljon a gyerek, mert az éneklésből nem lehet megélni. A középső 12 éves fiam megszólalt: te is ezt szoktad mondani anya arról, hogy én YouTube-er akarok lenni. És valóban: megfordul velem a világ, amikor arra gondolok, hogy nevenincs, tapasztalatlan fiatalok osztják az észt egy kamera előtt, és az én gyerekemben ez több gondolatot ébreszt, mint egy Darvas Iván monológ. Sőt, életcélokat, persze nem kizárólagosakat, mert attól még tanul rendesen, de az anyukák ritkán tudnak racionálisan gondolkodni, ha aggódnak, úgyhogy én már nyilván azt vizionálom, hogy a fiam egyszer csak mindent hátradob, 12 évesen kihullik a suliból, hogy beindítsa saját YouTube csatornáját. Nyilván nem így lesz.
Mi a tábortűz körül gitároztunk, úgy menőztünk, ők a kamera előtt a szobájukban teszik ugyanezt. Mi a suli után a parkban akartuk lenyűgözni egymást, ők is a haveroknak szeretnék megmutatni, mit tudnak, de annyi az edzés meg az elfoglaltság, hogy erre nincs idő, ezért inkább felvételeket készítenek és azokat küldik szét. Szülőként annyi a feladatunk, hogy ott álljunk mögöttük és figyeljük, hogy melyik szárnypróbálgatás milyen veszélyeket rejthet – a tábortűz körül is voltak idősebb fiúk, akik miatt retteghettek az apukák, mégsem ültek be a körbe; az éterben is érhetik a gyerekeket életre szóló csalódások, mégsem lehetünk minden percben internetrendőrség. A lényeg inkább az, hogy a gyerek minden jóval és rosszal hozzánk, szülőkhöz jöjjön, el akarja mesélni nekünk az élményeit, nem feltétlenül megoldást, inkább megértést várva tőlünk.
Szóval legyen csak a gyerek YouTube-er, iratkozzunk fel a csatornájára, kövessük be a próbálkozásait, hallgassunk bele az otthoni felvételkészítés folyamatába, és ki tudja, lehet, hogy tud olyat mutatni, ami előtt le a kalappal. Én így tettem, és a gyerek által készített felvételeken inspirálódva született meg a JóPont YouTube csatornájának podcastsorozata:
“Éjszaka az adományboltban – mesék a JóPontból”
A podcastsorozatunkban minden nap egy új történetetet hozunk neked, amolyan Szabó Gyulásan, csak 21. századi frissített verzióban. A történeteket webáruházunk polcairól emeltük le, amiket, ha tetszettek, egy kattintással meg is tudjátok vásárolni, támogatva ezzel aktuális jó ügyünket, a felelős állattartást.
A sorozat 09.01-jén 20:00-kor indul első felvételével, ahol Harcos Bálint Petya és Tulipánjából olvasunk fel vicces részleteket.
YouTube csatornánkat itt érheted el. Szeptemberben minden feliratkozót egy 500 Ft értékű kedvezmény kuponnal ajándékozunk meg, amit webáruházunkban válthattok be.
Iratkozz fel és küldjük a kódot emailben!