Utolsó napja annak a negyed évnek, melyben alapítványunk a madarak védelmét helyezte fókuszba. Innentől más - cseppet sem kevésbé fontos - irányok szabják meg mindennapi tevékenységünket. Az állatvédelem, azon belül is tollas barátaink védelme azonban továbbra is szívügyünk marad és a téma fontosságát ezután is hangsúlyozni igyekszünk. Ezen elképzeléseinkkel összhangban helyeztünk ki a hozzánk látogatók számára egy molinót, melyen az érdeklődők a madárbarát kert kialakításának lépéseit tanulmányozhatják.
Hiszünk abban hogy a madarak szerepe kiemelten fontos az ökoszisztémában, így élőhelyük megóvása közös ügyünk és feladatunk. Ezen gondolattól vezérelve helyeztük ki továbbá megyeszinten fecskefészkek százait és egy cuki kis ún. „B” odút az agárdi adománybolt előtti hársfára.
A madarak szerepének fontosságát talán jobban megértjük ha belegondolunk táplálkozásuk során mennyi kártevőt fogyasztanak el évről évre. Kártevőírtásukon túl pedig – a lepkék és méhek mellett – beporzóként is tevékenykednek elősegítve virágok és gazdasági növények beporzását. Magvak elfogyasztásával és más helyen történő ürítésével növények ezreinek szaporodását teszik lehetővé.
Sokrétű és hasznos tevékenységük mellett pedig látványukkal és hangjukkal ajándékoznak meg minket. A mentális problémákkal küzdők állapotának madarakkal való találkozás hatására történő javulása már kutatások által bizonyított tény. Ez a tény egy újabb indok arra hogy minél nagyobb energiát fektessünk mind egyéni mind társadalmi szinten a biodiverziás megőrzésébe, hiszen a madárdal még a városban élő emberek életébe is a természettel való összeköttetést jelenti.
Gondoskodjunk tehát tollas barátainkról lehetőségeinkhez mérten hogy dalukat hallva gyógyuljunk és legyünk egy lépéssel közelebb a természethez.
„A madarak énekét néha mintha örömből, várakozásból,
néha pedig mintha szomorúságból szőtték volna,
beletelepszik a mellkasunkba.”
Jón Kalman Stefánsson