2025. 04. 13. 09:02:15
A héten egy megtisztelő meghívásnak tettünk eleget, Végh Bogi tanárnő invitálta a JóPont csapatát a Fenntarthatósági témahét keretében az István Király Általános Iskolába. Az adományboltokról, a körforgásról, a jótékonysági és környezetvédelmi ügyeinkről, a közösség erejéről, a fenntartható divatról meséltünk és beszélgettünk a felsős évfolyamok diákjaival egy teljes délelőttön keresztül. 3 sávban az interaktív órák alatt lehetett telefont használni, QR kódokat vittünk és keresztrejtvényt, csapatmunka volt és Kahoot!
Korábban a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola 7.b. osztálya a fehérvári üzletünkben járt ennek a programnak egy hosszabb, félnapos változatán a karriernapon, amelyben közös varrással, alkotással is kiegészült a program, és mondhatom, nagyon élvezték. Ők is és mi is!
Minden korosztállyal tudunk kapcsolódni az upcycling örömén keresztül és idén utazóműhellyé alakulunk. A Velencei-tó Műhelye programunk csírája is a KASzC dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Technikum tanulóinak fejéből pattant ki, és kezdődött el a textilhulladékból alkotás a pusztaszabolcsi idősotthon lakóival együtt. Közösségi szolgálatos középiskolás önkénteseink is hasznosan töltik el nálunk önkéntes óráikat és a fesztiválokon már ovisokkal, kisiskolásokkal és fogyatékkal élő gyerekekkel is varrogattunk már együtt.
Nekem személyesen a felnőtt közönség előtt a legkényelmesebb beszélni a tevékenységünkről, a céges prezentációk terepe nem szokatlanok számomra, Gulyás Juci tanárnő mellett azonban öröm
volt a gyerekek előtt állni, ahogy dobálta nekik a fecskéket és a tönkölypárnát, bevonva, partnerként kezelve őket a beszélgetésben, valóban azt éreztem, hogy van értelme hakniznunk ezzel az előadással, mert ugyanolyan fontos és érdekes kicsiknek és nagyoknak, fiataloknak és időseknek.
Sőt, amikor a HR Feszt színpadán álltam és két hosszú előadás között bezsúfolva nem hagytam, hogy a csúszás miatt kitépjék a kezemből a mikrofont és épp az én hangomat keverjék le, most is úgy érzem, hogy rohanó mindennapjainkban nekünk dolgozó, igavonó felnőtteknek is fontos, hogy ha megkérdezzük a gyermekeinket, hogy mi volt ma a suliban és elmesélik, hogy milye
n JóPontos előadást tartott nekik az a két adományboltos csaj, akkor odafigyeljünk és meghalljuk a használt tárgyak, a körforgás, a jótékonyság és a közösség üzenetét.
Adjuk tovább még értéket képviselő tárgyainkat, vásároljunk tudatosan és second hand forrásokból, rendelkezzünk az adónk 1%-áról, jótékonykodjunk, önkénteskedjünk, vonódjunk be helyi közösségünk életébe és ezzel a példával járjunk elől a következő generáció számára is!
Mielőtt nagyon átmennék fenntarthatósági Jeanne d’Arc-ba, zárom soraimat azzal, hogy ha ilyen tematikájú programot kerestek bármilyen intézménybe, vegyétek fel velünk a kapcsolatot a JóPontnál!
Kellemes, igazán áprilisi, tavaszi napokat kívánok!
Jócsák Évi