A JóPont Alapítványt a 2024-es Civil Díj győztesei között ünnepelhetjük
A JóPont Alapítvány immár két és fél éve végez hiánypótló civil tevékenységet Fejér vármegyében - a Velencei-tó környékén és Székesfehérváron. A szervezet jótékonysági és környezetvédelmi céljaival már több, mint harminc kisebb-nagyobb helyi ügyet karolt fel ez idő alatt, az idei Civil Díj átadó gálájáról pedig a Legsikeresebb adománygyűjtő kampány kategóriájának első díjával térhetett haza.
A hazai civil szervezetek, bár sokszor nehezített pályán mozognak, eredményeikkel nagy hatással vannak kisebb-nagyobb közösségek, vagy akár egész települések, régiók életére. A NIOK Alapítvány idén is kiosztotta a Civil Díjakat 10 kategóriában, hogy elismerje azokat a civil szervezeteket, akik az elmúlt évben pótolhatatlan munkát végeztek, jobbá téve az élet számos területét.
A JóPont kuratóriumi tagjai olyan nagy nevű civil szervezetek között állhattak a színpadon, mint a Magyar Élelmiszerbank Egyesület, a Vigyél Haza Alapítvány, vagy az SOS-Gyermekfalvak. A díjazott projektek változatosságot mutattak mind hatáskörben, mind célcsoportokban. Van aki a tiszta levegőért, van aki az elkóborolt állatokért, Miskolcért, egy nyolcadik kerületi közösségi szereldéért, a húsmentes étkezés népszerűsítéséért, menekültekért vagy gyermekotthonok lakóiért dolgozik erejét megfeszítve a mindennapokban.

A JóPont Alapítványról
A JóPontos csapatnak “mindig van egy jó ügye” - mottójuk szerint is, főként gyermek- és ifjúságvédelem, egészségmegőrzés, állatvédelem és fenntarthatóság témában. Két adománybolttal és webshoppal a már használt de még jó állapotú tárgyainknak adnak új értéket és életet vásárlói közösségünk által. Jótékonysági és környezetvédelmi tevékenységükkel pedig ezzel párhuzamosan minden negyedévben újabb és újabb ügyre irányítanak reflektorfényt és adnak kézzelfogható támogatást bevételeikből, legyen szó faültetésről, madárfióka inkubátorról, fecskefészkekről, komposztálásról, gyermekotthonokról, a mentősök munkájának megbecsültségéről, esélyteremtésről, vagy ahogy a nyertes kampányban is - iskolások nyári táborélményhez juttatásáról.
A Civil Díj 2024 Legsikeresebb adománygyűjtés kategóriájának nyertese: JóPont Alapítvány: Jópont Gyerekzsivaj
5 helyi iskola rászoruló tanulóit és a Velencei Gyermekotthon lakóit juttatták nyári táborok élményéhez. Az adománygyűjtő kampány része volt: 1 jótékonysági fesztivál, 3 hónap termékakció, 9 adománygyűjtő nagykövet 30 napos munkája, 9 kihelyezett persely, 30 helyi vállalkozó, és velencei-tavi lakosok ezrei.
A díjat átadó zsűritag kiemelte annak fontosságát, hogy a kampány a tó körüli települések közötti határokon is átívelt, az előző év hasonló negyedéves céljához képest hétszeres forrást tudott hasonló célra fordítani és bár számszakilag nem a legnagyobb gyűjtött összeg volt a kategóriában induló gyűjtések között, mégis a kampány összetettsége, sikeressége, a célcsoport különlegessége és minden szakmai szempont szerint abszolút megérdemelte a győzelmet.
“Mérhetetlen hálával tartozunk a JóPont dolgozóinak, önkénteseinek, rendszeres adományozóinknak, vásárlóinknak és a helyi vállalkozásoknak, akik időről időre mellénk és ügyeink mellé állnak. A célunk továbbra is a helyi jószándék felkarolása, és hitelesen, tettekkel képviselni olyan ügyeket, amelyek nem kapnak elegendő figyelmet helyi közösségünkben.” - nyilatkozta a díjátadót követően Szépréti Krisztina, a JóPont Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A civilek munkája sokszor láthatatlanul szövi át a mindennapjainkat, óriási terheket vesznek le a társadalom és a kormányzat válláról - legyen szó többek között szociális ellátásról, környezetvédelemről, jogvédelemről. A civil szervezetek a rászorulók közvetlen támogatása mellett vidéki és városi közösségeket építenek, vagy éppen kiállnak a mindannyiunkat megillető emberi jogokért. A Civil Díj célja minden évben megtalálni és elismerni példaértékű kezdeményezéseket, és segíteni, hogy minél több emberhez eljusson a hírük.
A Civil Díjakat minden évben nyilvános pályázati szakaszt követően szakmai zsűri ítéli oda több kategóriában. A zsűri tagjai között civil szervezetek kiemelkedő képviselői, civil ügyek iránt elkötelezett neves vállalati szakemberek, valamint idén először korábbi díjazott szervezetek vezetői kaptak helyet.
Az idei évben 170 jobbnál jobb pályázat érkezett be, amelyek közül a zsűri első körben 8 szakmai kategóriában összesen 27-et juttatott a döntőbe, majd választotta ki a szakmai kategóriák nyerteseit. Emellett minden döntőbe jutott szervezet a nyilvános online közönségszavazáson is részt vett.
“Fontosnak tartjuk, hogy évről évre díjazzuk és megmutassuk a civilek munkáját a szélesebb közönség számára is, hiszen elengedhetetlen, hogy magánemberek is elköteleződjenek a kezdeményezések mellett, hogy azok a közösség támogatásával megerősödve még hatékonyabban működhessenek”, mondta el Scheili Renáta a NIOK Alapítvány munkatársa, a Civil Díj program vezetője.
További információ a Civil Díj programról a civildij.hu-n a JóPont Alapítványrol pedig a www.jopontadomanybolt.hu oldalon érhető el.