Boldog szülinapot JóPont!
Három éve fordítottuk meg a NYITVA
táblát
első adományboltunk ajtaján.
Minden álmunkat felülmúlta az út amit
azóta bejártunk.
AW-115610
AW-11561003A minap azt kérdezték tőlem, hogy mi egy helyi szinten tevékenykedő adománygyűjtő civil szervezet pénzügyi kihívása. Talán, hogy a helyi támogatandó ügyek száma egyre nő, a helyi támogatók száma azonban véges. De most itt az 1 % gyűjtés lehetősége!
Amikor regisztráltunk az adó 1 %-ok gyűjtésére, a betűrendbe szedett lajstromban a JóPont Alapítvány a 14406-os számot kapta. És hol van még az ábécé vége! Ez elképesztő mennyiségű civil szervezetet feltételez Magyarországon, miközben egy adózó csak egy szervezetet jelölhet meg. Közel három évtizeddel az adó 1% felajánlás ötletének bevezetése után is, sokaknak megugorhatatlannak tűnik a választás erről a hosszú listáról. Ez sokszor oda vezet, hogy nem is rendelkeznek az 1 %-ról, ami így elvész.
Pedig civil szervezetek mindenhol vannak. Gárdonyban is, Székesfehérvárott is. Akkor miért nem tudnak rólunk az adózók és miért nem sikerül tudatosan, az adóbevallás közeledtével, választani közülünk?
Mert a legtöbbünk, és szeretném azt hinni, hogy a JóPont Adományboltok is ilyenek, olyan profin működik, mint egy vállalkozás, így sokszor nem is feltételezik rólunk, hogy civilek működtette alapítvány áll a háttérben. Nagyon beszédes az angol elnevezés: a civil szervezeteket angolul társadalmi vállalkozásnak hívják. Ez mutatja, hogy tényleg egyfajta vállalkozásról van szó, mert a civil szervezetekkel szemben is ugyanolyan elvárások vannak, mint egy profitorientált vállalkozással szemben, még akkor is, ha nincs, vagy csak kevés a bevételünk. Nekünk is kell ügyvédet, könyvelőt fizetnünk, irodát vagy üzlethelységet bérelnünk, annak a rezsijét kitermelnünk, megbecsülni az dolgozóinkat, átutalni a bevételeink után a havi áfát. A különbség mégis abban rejlik, hogy a meggazdagodás reménye helyett a társadalmi vállalkozásokat társadalmi szükségletek hívják életre és a társadalom tartja őket életben azért, hogy aztán ezek a szervezetek munkájukkal a társadalomért tudjanak tenni. A kör bezárul és ezáltal a világ egy jobb hely lesz!
Hogy mit jelent ez a gyakorlatban?
Azt, hogy amikor egy adott hónapban az állam összes, vállalkozásokkal kapcsolatos elvárását teljesítettük, a fennmaradó összegből tudunk jótékonykodni. Minél jobb gazdái vagyunk a JóPont Alapítványnak, annál nagyobb ez a fennmaradó összeg, így annál többet tudunk jótékony célokra fordítani, ezáltal visszaforgatni a közösség által ránk bízott javakat abba a közösségbe, aki minket életre hívott – vagyis Rátok, Belétek, Nektek, akikért dolgozunk minden nap!
Mi a JóPontnál beleadunk mindent, a tudásunkat, a lelkesedésünket, a verejtékünket, és főleg, a szívünket, hogy a lehető legtakarékosabban bánjunk a TI általatok ránk bízott javakkal, pénzbeli és tárgyi adományaitokkal, hogy minél több maradjon a hó végén a MI közös jó ügyeinkre. Idéntől egy újabb csatorna nyílik, hogy a jótékonykodásra szánt összeget növeljük – az adó 1 % felajánlása nekünk, és rajtunk keresztül a közösségünknek.
Add adód 1 %-át a JóPont Alapítványnak, és minden negyedévben más hiányt szenvedő csoport lesz hálás érte!
Eddigi ügyeinkről itt olvashatsz.
Aktuális célkitűzésünk: 2025.01.01-05.20. között a székesfehérvári kórház gyermekosztályát támogatjuk, a Fejér megyei Kórházért Alapítványon keresztül.
„Minden gazdagságom hangok és szavak,
néhány általuk kimondott gondolat.
Egyet elmondtam neked,
hogyha igaznak hiszed,
mondd el mindenkinek.”